Imieniny: PL: Floriana, Michała, Moniki| CZ: Květoslav
Glos Live
/
Nahoru

Banik o krok od półfinału ekstraligi | 25.03.2024

Piłkarze ręczni Banika Karwina są o krok od awansu do półfinału ekstraligi. Podopieczni trenera Michala Brůny po dwóch ćwierćfinałowych starciach z drużyną Handball Brno prowadzą 2:0 i w piątek pod Szpilberkiem w razie trzeciej wygranej mogą otworzyć szampana. Ambicje wielokrotnego mistrza RC są jednak dużo wyższe – w tym sezonie liczy się tylko awans do finału.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Karwiniacy w sobotę, w pierwszym ćwierćfinałowym meczu, pokonali Brno na własnym parkiecie 26:17, dzień później po dużo bardziej zaciętej walce 25:22. Do przerwy drużyna Michala Brůny przegrywała 9:11, w drugiej połowie na parkiecie pojawił się jednak zupełnie inny Banik. Głodny sukcesu, grający agresywnie i zmuszający przeciwnika do błędów technicznych.

Gwiazdą niedzielnego meczu był karwiński bramkarz Petr Mokroš, który w decydujących chwilach zachował najwięcej zimnej krwi. Po raz kolejny potwierdziła się reguła, która w szczypiorniaku sprawdza się jeszcze bardziej, niż w innych sportach z piłką w roli głównej: dobrze dysponowany golkiper to 60 procent sukcesu.

– Jesteśmy faworytami tej serii, ale wiadomo, w fazie pucharowej wszystko może się zdarzyć. Brno to klasowy zespół, który nie sprzedał u nas tanio skóry. Cieszę się z wygranej, daliśmy z siebie wszystko – stwierdził bohater Banika.