Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
Glos Live
/
Nahoru

Banik Karwina zdobywcą Pucharu RC w piłce ręcznej! | 06.03.2024

Pierwszy krok wykonany. Piłkarze ręczni Banika Karwina zwyciężyli w finale Pucharu RC nad Zubrzi 27:17 i świętują pierwszy ważny sukces w tym sezonie. Karwiniacy wrócili na pucharowy tron po pięciu latach przerwy.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Tak potrafią się cieszyć szczypiorniści Karwiny. Fot. Czeski Związek Piłki Ręcznej
Podopieczni trenera Michala Brůny wypracowali sobie w Pradze komfortową zaliczkę już w pierwszej połowie, wygranej różnicą pięciu bramek 14:9. – Dobra gra w pierwszej odsłonie, a także pewne interwencje Petra Mokroša w bramce, to dwa elementy, które przesądziły o naszym triumfie w tym spotkaniu – zaznaczył strzelec czterech goli dla Karwiny, Dominik Solák.

Solák, który w całym sezonie nie zwalnia tempa, przyczynił się do spokojnej gry wicemistrza RC w drugiej połowie. Karwiniacy na przemian podkręcali tempo i zwalniali grę, nastawiając się na dokładną defensywę.
Najwięcej bramek zdobyli w meczu Jonáš Patzel (7) i Denis Harabiš (6), po stronie Zubrzi – Mika (4) i Bajer (3).
W najbliższą sobotę Karwina podejmuje w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej ekstraligi Koprzywnicę. Początek meczu w hali Banika o godz. 18.00. Już pewne, że podopieczni Michala Brůny do play off przebiją się z drugiego miejsca.