sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Ćwierćfinał ekstraligi hokeja: Druga przegrana Trzyńca ze Spartą  | 23.03.2023

Nawet zapełniona po brzegi trzyniecka Werk Arena nie pomogła dziś Stalownikom w odniesieniu drugiego zwycięstwa w ćwierćfinałowej serii ze Spartą Praga. Goście z Pragi wygrali w czwartek 4:2 i w serii granej do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 2:1. Jutro o 19.00 pod Jaworowym czwarta odsłona (19.00).

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 45 s
Sparta pokazała dziś klasę, grając mądrze w defensywie oraz skutecznie w ofensywie. Stalownikom z kolei zabrakło lekkości, zwłaszcza podczas konstruowania ataków, które często kończyły się już w samym zarodku. Goście wyszli na prowadzenie w 10. minucie z kija Horáka, który w sytuacji sam na sam z Kacetlem trafił pomiędzy parkanami trzynieckiego gilkipera. Wyrównał przed zejściem do szatni Marian Adámek– jego wrzutkę z dystansu Kovář zobaczył dopiero w swojej siatce. Asystę przy bramce trzynieckiego obrońcy zaliczył Aron Chmielewski.
Na wstępie drugiej tercji prowadzenie na kije Sparty przywrócił Sobotka, wykorzystując szybki wypad do zdezorientowanej trzynieckiej defensywy. Sparta nie radowała się jednak z prowadzenia zbyt długo. Bezpośrednio po wznowieniu gry Martin Růžička znalazł niepilnowanego Tomáša Marcinkę, a ten wyrównał na 2:2.
Trzecia tercja, która z powodu pęknięcia tafli rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem, posiadała najlepszą dramaturgię. Akcje przelewały się z jednej strony na drugą – gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania, a Sparta konsekwentnie broniła wyniku. Zwycięskiego gola zdobył w 36. minucie Kempný, który z dystansu trafił w okienko bramki. Kacetl widział niewiele, mur złożony z trzynieckich graczy uniemożliwił mu bowiem skuteczną interwencję. W nerwowej końcówce, podczas power play, gospodarze nie wykorzystali dwóch czystych okazji, sami tracąc gola do pustej bramki. W piątek kolejna porcja wrażeń. Początek spotkania w Werk Arenie o godz. 19.00. Poniżej fotogaleria autorstwa Zenona Kiszy.