Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
Glos Live
/
Nahoru

Ćwierćfinał ekstraligi hokeja: Pierwszy mecz dla Trzyńca  | 17.03.2024

Na czterech stadionach trwa walka w ćwierćfinale hokejowej Tipsport Ekstraligi. W niedzielę w trzynieckiej Werk Arenie zespół Stalowników pokonał w pierwszym meczu Czeskie Budziejowice piłkarskim wynikiem 2:0.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Drużyny Trzyńca i Czeskich Budziejowic jeszcze nigdy w historii nie walczyły ze sobą w fazie pucharowej ekstraligi. W debiutanckiej dla obu zespołów serii, której stawką jest awans do półfinału rozgrywek, lepiej ustawili celowniki w pierwszym meczu gospodarze. Obrońcy tytułu w defensywnie prowadzonym spotkaniu wyszli na prowadzenie w trzeciej tercji z kija Richarda Nedomlela, który w 44. minucie strzałem z nadgarstka zaskoczył czeskobudziejowickiego bramkarza.

Przyjezdni walczyli niemniej do końca. Na dziesięć sekund przed syreną kończącą trzecią tercję, po bramce w power play na 2:0 z kija Andreja Nestrašila, sędziowie techniczni sprawdzali długo wcześniejszą sytuację w polu bramkowym Trzyńca. Krążek w zamieszaniu podbramkowym przypominającym kocioł w rugby nie przeciął jednak linii bramkowej, mecz zakończył się więc wynikiem 2:0.

Zespół Motoru, który w rundzie wstępnej play off wyeliminował Karlowe Wary gładko w trzech spotkaniach, tym razem trafił na monolit. Stalownicy – wypoczęci i dobrze poukładani – pozwolili w niedzielnym meczu gościom na niewiele. W poniedziałek (17.00) seria grana do czterech zwycięstw pozostaje w Werk Arenie, w czwartek i piątek emocje zagoszczą na południu Czech.