czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Druga ćwierćfinałowa przegrana Stalowników. Motor zwyciężył w Werk Arenie 3:2  | 24.03.2024

Hokeistom Trzyńca nie udało się w niedzielę zakończyć dramatycznej ćwierćfinałowej serii z Czeskimi Budziejowicami. Motor po wygranej w Werk Arenie 3:2 przegrywa ze Stalownikami w serii granej do czterech zwycięstw 2:3. We wtorek szósta odsłona, tym razem w Czeskich Budziejowicach.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Stalownicy Trzyniec przegrali w niedzielę u siebie 2:3. Fot. Zenon Kisza
Droga do półfinału prowadzi w tym roku ciernistym szlakiem. W pierwszych dwóch tercjach działo się przeważnie pod bramką trzynieckiego Marka Mazanca, dopiero w ostatniej odsłonie Stalownicy włączyli piąty bieg, spychając Motor do głębokiej defensywy. Kontaktowego gola zdobył zaraz na wstępie trzeciej tercji Čacho, którego trenerzy przesunęli po drugiej odsłonie do elitarnej formacji. Cztery minuty później, w 44. minucie,  wyrównał po strzale Růžički z dobitki Voženílek, który najlepiej zorientował się pod bramką Hrachoviny w przewadze liczebnej.

W okresie największej przewagi Trzyńca uderzyli po raz trzeci zawodnicy Czeskich Budziejowic – zwycięskiego gola zdobył 56. minucie Gulaš. Bramka na 2:3 była efektem serii błędów, Mazanec na końcu tej piramidy miał już niewiele do powiedzenia. Zmiany rezultatu nie przyniosła desperacka power play Stalowników, hokeiści Motoru sprzątnęli w bezpieczne miejsce wszystkie krążki dryfujące w ich polu bramkowym.
We wtorek ćwierćfinałowa seria wraca na południe Czech. W przypadku wyrównania rywalizacji siódmy decydujący pojedynek zagości w czwartek w Werk Arenie.