czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

FL: Remisowe derby Ostrawy z Karwiną | 14.04.2024

Piłkarskie derby Śląska pomiędzy Banikiem Ostrawa a MFK Karwina zakończyły się w niedzielę remisem 2:2, który nie urządza w tabeli ani jednej z drużyn. Karwiniacy pozostają na ostatnim miejscu, tracąc punkt do przedostatnich Czeskich Budziejowic, ostrawianie plasują się na czwartej pozycji.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Trener Karwiny Marek Bielan. Fot. mfkkarvina
Na Miejskim Stadionie w Ostrawie-Witkowicach w całym meczu lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, goście z Karwiny wzięli się w garść dopiero w drugiej połowie, goniąc stratę. Piękną bramką na 1:0 popisał się w 19. minucie brazylijski pomocnik Ewerton, który zauważył, że golkiper Karwiny nie stoi idealnie i po prostu go przelobował z połowy boiska.

Goście ożyli po zmianie stron, wyrównując w 62. minucie po akcji Regáliego. Dla słowackiego napastnika była to premierowa bramka w barwach Karwiny. Banik, który rychło zorientował się, że podopieczni Marka Bielana nie przyjechali do Ostrawy w roli ofiar, ale spróbują za wszelką cenę wywalczyć w derbach co najmniej remis, włączył po wyrównującym trafieniu czwarty bieg. Piąty nie był potrzebny.

W sukurs przyszła drużynie Pavla Hapala „jedenastka” po faulu Regáliego, wykorzystana przez Ewertona. Brazylijczyk zatrzymał się po weekendzie na 11 bramkach w tym sezonie. Karwiniacy zareagowali błyskawicznie – na 2:2 wynik meczu ustalił w 79. minucie Ražnatović. Również dla piłkarza z Czarnogóry było to debiutanckie trafienie nie tylko w barwach Karwiny, ale w całej Fortuna Lidze.