sobota, 4 maja 2024
Imieniny: PL: Floriana, Michała, Moniki| CZ: Květoslav
/

Fortuna Liga: Wysoka wygrana Karwiny, radują się też piłkarze Ostrawy | 30.09.2023

Hokejowym wynikiem zakończył się sobotni pojedynek pomiędzy piłkarzami Karwiny i Liberca w ramach 10. kolejki Fortuna Ligi. Karwiniacy pod wodzą nowego trenera Juraja Jarábka rozbili u siebie rywala 5:2. Radują się też piłkarze Banika Ostrawa, którzy na wyjeździe pokonali Sigmę Ołomuniec 3:0.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Świetny mecz w karwińskiej defensywie zaliczył 38-letni Jiří Fleišman. Fot. mfkkarvina
W Karwinie drużyny zafundowały kibicom festiwal strzelecki. Nowy szkoleniowiec Karwiny, Juraj Jarábek, nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu nad Olzę. Słowacki trener, który prowadził karwiniaków w sezonie 2020/2021, w ubiegłą środę zastąpił na stanowisku odwołanego Tomáša Hejduška. Po świetnym futbolu, jaki dziś zaprezentowali karwiniacy w Raju, można stwierdzić, że wybór doświadczonego słowackiego szkoleniowca był strzałem w dziesiątkę. Piłkarze Karwiny strzelali zaś po długim czasie nie „Panu Bogu w okno”, ale w światło bramki rywala.

Do przerwy było 3:1 dla gospodarzy, po zmianie stron gospodarze dołączyli jeszcze dwie bramki. Znakomite spotkanie zaliczył słowacki pomocnik Alex Iván, w środku pola nie zawiódł kapitan Lukáš Budínský. Udały się też zmiany, na jakie zdecydował się Jarábek w drugiej połowie. Goście popełniali w dodatku dziecinne błędy – na przykład gol Karwiny na 5:2 padł po kiksie stoperów i przytomnej reakcji Memica, który idealnie dograł do Bartla, a ten jeszcze lepiej wystawił Traorego.

Trzy punkty wywalczyli dziś również gracze Banika Ostrawa, którzy w atrakcyjnych derbach pokonali Sigmę Ołomuniec na jej własnym boisku 3:0. Dla Banika to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie, w dodatku w mieście, z którego pochodzi szkoleniowiec Pavel Hapal.

Więcej z piłkarskich boisk we wtorkowym, drukowanym wydaniu gazety.