piątek, 3 maja 2024
Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
/

Meczbol Stalowników. Finał coraz bliżej | 10.04.2023

Nawet najwięksi mistrzowie thrillerów nie napisaliby ciekawszego scenariusza. W półfinale ekstraligi hokeja Stalownicy Trzyniec pokonali dziś Pardubice 4:2, w serii prowadzą 3:2 i w środę u siebie mogą postawić „kropkę nad i”.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Przy stanie 2:2 rywalizacja po raz trzeci zagościła w Pardubicach. Gospodarze prowadzili od 21. minuty z kija Zohorny, ale Stalownicy szybko zareagowali, wyrównując po strzale z dystansu Kaerlisa Čukstego. Dla Łotysza była to pierwsza bramka w play off czeskiej ekstraligi.
Gwiazdą meczu został jednak inny Stalownik, niestrudzony łowca bramek Martin Růžička. Doświadczony napastnik w ciągu półtorej minuty zdobył dwa gole. Asystę przy bramce na 1:2 zaliczył Aron Chmielewski. który sprytnie dograł do Růžički, myląc pardubickich defensorów. Polski napastnik pokazał się dziś z bardzo korzystnej strony, odwdzięczając się trenerom za awans do elitarnej pierwszej formacji.
Pardubice, które golem do szatni na 2:3 wykrzesały iskierkę nadziei przed trzecią tercją, poległy w ofensywie. A dokładnie to skasował ich świetny Ondřej Kacetl, który w trzynieckiej bramce bronił niczym w transie. W frenetycznej końcówce na 2:4 do pustej pardubickiej bramki wynik meczu ustalił Daniel Kurovský.
W środę ciąg dalszy dreszczowca, tym razem w trzynieckiej Werk Arenie (17.00).