sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Meczbol wykorzystany. Stalownicy Trzyniec w ćwierćfinale ekstraligi | 11.03.2023

Obyło się bez przykrej niespodzianki. Stalownicy Trzyniec najkrótszą możliwą drogą, po trzech meczach, awansowali do ćwierćfinału ekstraligi. Stalownicy postawili dziś kropkę nad i, pokonując na wyjeździe Litwinów 4:2 i wygrywając całą serię wstępną play off 3:0.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Po dwóch domowych triumfach podopieczni trenera Zdeňka Motáka przystępowali do sobotniego starcia w Litwinowie z meczbolem na swoich kijach. Stalownikom udało się w sobotni wieczór zrealizować wszystkie założenia. Zagrali skoncentrowani od pierwszych minut, zorganizowani w defensywie i głodni sukcesu.
Zwycięskiego gola zdobył w 49. minucie Petr Vrána, który po pięknej akcji indywidualnej nie dał szans litwinowskiemu golkiperowi. Dla borykającego się z kłopotami zdrowotnymi kapitana Trzyńca była to pierwsza bramka nie tylko w play off, ale w całym sezonie! Na 2:4 poprawił wynik podczas power play gospodarzy, strzałem do pustej bramki, Martin Růžička.
Więcej z fazy pucharowej ekstraligi we wtorkowym, drukowanym wydaniu gazety.