czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Półfinałowe emocje w Pradze. Sparta pokonała Stalowników po raz drugi | 03.04.2024

Duże emocje towarzyszyły drugiemu pojedynkowi półfinałowej serii ekstraligi hokeja pomiędzy Spartą Praga a Stalownikami Trzyniec. Zacięty mecz dobrnął aż do dogrywki, w której zwycięskiego gola na 3:2 zdobył dla Sparty Michal Moravčík. Sparta przed weekendowymi przenosinami do Werk Areny prowadzi w serii 2:0.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Stalownicy zaliczyli w środowy wieczór w Pradze mecz jak na huśtawce. Po tym, jak na wstępie drugiej tercji przy stanie 1:0 dla Sparty sędziowie surowo potraktowali gości, nie uznając Stalownikom, zdaniem niezależnych obserwatorów, regulaminowej bramki, ruszyła na O2 Arenę lawina z Jaworowego. Podopieczni Zdeňka Motáka w ciągu niespełna dwóch minut przechylili szalę spotkania na swoją korzyść. Na 1:1 wyrównał w 26. minucie Daniel Voženílek, ten sam zawodnik, któremu sędziowie wcześniej zepsuli humor po swoim feralnym werdykcie, konsultowanym z arbitrem wideo prawie pięć minut. Stalownicy po bramce Voženílka poszli za ciosem, dołączając drugiego gola z kija Libora Hudáčka.

W trzeciej tercji częściej atakowali gospodarze, grającym zbyt zachowawczo Stalownikom nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu do końca – w desperackiej power play Sparty na 2:2 wyrównał na osiem sekund przed syreną końcową Filip Chlapík. Dogrywka należała do gospodarzy, którzy mieli więcej z gry, a bramka na 3:2 wisiała w powietrzu w zasadzie nieustannie. Trzyniecki bramkarz Ondřej Kacetl skapitulował w 78. minucie z kija Moravčíka, który z dystansu trafił idealnie.
W najbliższy weekend półfinałowa seria trafi do trzynieckiej Werk Areny. Sobotni mecz rozpoczyna się o godz. 17.00, niedzielny o 18.00. Sparta powalczy o meczbol, Stalownicy o nadzieję.