czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Polscy piłkarze w finale baraży EURO 2024! Zadecyduje wtorkowy mecz z Walią | 21.03.2024

Wstydem byłoby przegrać z Estonią i na całe szczęście ten scenariusz się nie ziścił. Piłkarska reprezentacja Polski w półfinałowym barażu EURO 2024 pokonała w czwartek w Warszawie dużo niżej notowanego rywala 5:1 (1:0), awansując do finałowej ścieżki barażowej. O awans do czerwcowych ME w Niemczech zagramy 26 marca w Cardiff z Walią.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
W Warszawie był spacerek i zwycięstwo 5:1. Fot. PZPN
Podopieczni Michała Probierza nic nie pozostawili dziś przypadkowi. Spokój w poczynania biało-czerwonych na PGE Narodowym w Warszawie wniósł gol Frankowskiego zdobyty w 22. minucie. Grająca bardzo słabo Estonia, w dodatku od 27. minuty bez wykluczonego z boiska Paskotsiego,  w drugiej połowie skapitulowała jeszcze czterokrotnie – po strzale głową Zielińskiego (50.), bezbłędnym uderzeniu z dystansu Piotrowskiego (70.), samobóju Metsa (73.) i uderzeniu Szymańskiego (76.). Honorową bramkę dla gości zdobył przy stanie 5:0 w 78. minucie Vetkal, wtedy jednak Polacy myślami błądzili już na innym stadionie.
W finale barażowych eliminacji Polska trafi na Walię, która w czwartek uporała się z Finlandią 4:1. Ten mecz odbędzie się w Cardiff, gdzie kibice gospodarzy przyszykują Polakom prawdziwe piekło. Trzeba będzie po prostu z piekła trafić do nieba. Bezpośrednia transmisja z tego meczu w TVP 1 i TVP Sport we wtorek 26 marca o godz. 20.45.