Imieniny: PL: Floriana, Michała, Moniki| CZ: Květoslav
Glos Live
/
Nahoru

Stalownicy w finale ekstraligi! | 14.04.2023

Stalownicy Trzyniec po raz piąty z rzędu awansowali do finału ekstraligi! Dziś w decydującym półfinałowym starciu obrońcy tytułu pokonali 2:1 Pardubice. Bohaterem spektaklu w Pardubicach był trzyniecki bramkarz Ondřej Kacetl, który na trzy sekundy przed końcem obronił rzut karny.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Piątkową kluczową bitwę półfinałową lepiej rozpoczął lider rundy podstawowej, który przed własną publicznością prowadził od 9. minuty po bramce Čerešňáka. Stalownicy jednak szybko zareagowali, wyrównując po akcji Hrni, który w 12. minucie strzałem w okienko nie dał szans pardubickiemu golkiperowi. Taktyczną bitwę, która trzymała w napięciu niczym szachowy pojedynek Karpow – Kasparow, przechylił na stronę Trzyńca w 34. minucie łotewski obrońca Čukste, trafiając z dystansu na 1:2.
Dramatyczną trzecią tercję przeżyli bez dodatkowych siwych włosów tylko nieliczni – Pardubice za wszelką cenę dążyły do wyrównania, Stalownicy z kolei bronili się zajadle, wybijając krążek jak najdalej od Kacetla. Trzyniecki golkiper w końcówce spotkania najpierw zawinił rzut karny, wychylając swoją bramkę niezgodnie z przepisami, by następnie skasować egzekutora karnego, Hykę.
Finałowa runda sezonu 2022/2023 rusza w najbliższy wtorek, drugi mecz zaplanowano dzień później. Trzyńczanie na pewno rozpoczną walkę dwukrotnie na lodowisku rywala, pytanie tylko, na boisku którego zespołu. O wszystkim zadecyduje sobotni, siódmy pojedynek półfinałowej serii pomiędzy Witkowicami i Hradcem Kralowej. W Werk Arenie finałowa seria grana do czterech zwycięstw pojawi się w następną sobotę i niedzielę.