niedziela, 5 maja 2024
Imieniny: PL: Irydy, Tamary, Waldemara| CZ: Klaudie
/

Tipsport Ekstraliga: Stalownicy mają zapewniony ćwierćfinał  | 19.02.2024

Gładko, łatwo i przyjemnie, ale dopiero od drugiej tercji. Hokeiści Trzyńca pokonali w niedzielę w Werk Arenie ekipę Litwinowa 5:2, ale hokej „na tak” zaprezentowali tylko w drugiej i trzeciej odsłonie. Stalownicy z dorobkiem 93 pkt zapewnili sobie udział w ćwierćfinale play off.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 15 s
Stalownicy pokonali u siebie Litwinów 5:2. Fot. Zenon Kisza
Podopieczni trenera Zdeňka Motáka na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej Tipsport Ekstraligi wiedzą z całą pewnością, że do play off awansują w gronie sześciu najlepszych drużyn sezonu, a to oznacza, że rundę pucharową rozpoczną dopiero od 1/4 finału. To wartość dodana świetnego jak na razie sezonu w wykonaniu mistrza RC, który również w meczu 46. kolejki potwierdził na swoim lodowisku rolę faworyta.

Kolejny rewelacyjny występ zaliczył napastnik Martin Růžička. Lider punktacji kanadyjskiej obecnego sezonu nie zwalnia tempa pomimo 38 lat, w pojedynku z Litwinowem gwiazdor trzynieckiej drużyny zdobył trzy punkty kanadyjskie – wszystkie za asysty przy bramkach kolegów z drużyny.

Bramkostrzelną niedzielę przeżył tym razem Andrej Nestrašil, strzelec dwóch trzynieckich bramek, które w dużym stopniu zaważyły na losach konfrontacji w Werk Arenie. Gospodarze przesądzili o trzech punktach w drugiej tercji, wygranej 3:0. Tymczasem o pierwszej odsłonie Stalownicy woleliby szybko zapomnieć.

– Przegrywaliśmy od 2. minuty, co trochę skomplikowało nam sprawę. W dodatku trzykrotnie broniliśmy się w osłabieniu, co kosztowało nas sporo sił fizycznych na wstępie spotkania – ocenił kiepskich dwadzieścia minut pierwszej tercji trener Moták. – Słońce dziś na przemian świeciło i strajkowało, ale na całe szczęście udało nam się doprowadzić mecz do zwycięskiego końca w spokojnych okolicznościach, bez nerwówki. To efekt rewelacyjnej gry bramkarza Kacetla i pobudki reszty chłopaków w drugiej tercji – podkreślił trzyniecki szkoleniowiec.
TIPSPORT EKSTRALIGA
TRZYNIEC – LITWINÓW 5:2
Tercje: 0:1, 3:0, 2:1. Bramki i asysty: 23. Nestrašil (M. Růžička, Voženílek), 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 42. Daňo (Voženílek, M. Růžička), 44. L. Hudáček (Kurovský) – 2. Zile (D. Kaše), 48. Zile (Havelka).
Trzyniec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Polášek – M. Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, L. Hudáček, Daňo – Sikora, Vrána, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký.