Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
Glos Live
/
Nahoru

Tipsport Ekstraliga: Wygrana Trzyńca z Pardubicami. Minusem poważna kontuzja Jeřábka (aktual.)  | 01.03.2024

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Tipsport Ekstraligi hokeiści Trzyńca pokonali w piątek u siebie lidera, Pardubice, 4:3 golem w karnych z kija Libora Hudáčka. Minusem spotkania jest poważna kontuzja trzynieckiego obrońcy Jakuba Jeřábka.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 45 s
Piątkowa walka o każdy centymetr lodowiska. Fot. Zenon Kisza
Stalownicy po dwóch przegranych meczach z rzędu (z Kladnem i Czeskimi Budziejowicami identycznym wynikiem 2:5) w piątek podejmowali w Werk Arenie lidera tabeli – Pardubice. Goście, którzy są już pewnym zwycięzcą rundy zasadniczej i podobnie jak trzeci w tabeli Trzyniec fazę play off rozpoczną bezpośrednio od ćwierćfinału, w ostatnich dwóch kolejkach walczą tylko o ustanowienie nowego rekordu ekstraligi w liczbie zdobytych punktów. Po dzisiejszym meczu zrównali się punktami z dotychczasowym rekordzistą, Białymi Tygrysami Liberec (118 pkt.), ale na jakiej mecie zatrzymają się ostatecznie, o tym przekonamy się dopiero w niedzielę, w finale rundy podstawowej.

Trzyńczanie prowadzili w Werk Arenie 3:0 po bramkach Libora Hudáčka (11.), Adama Helewki (23.) i Patrika Hrehorčáka (25.). Zimny kubeł wylany na głowy pardubickich hokeistów obudził w zespole przyjezdnych, dodajmy za pięć dwunasta w końcówce ostatniej tercji, byłego Stalownika Richarda Pánika. Słowacki snajper w 54. minucie po błędzie bramkarza Mazanca trafił na 3:1, w 59. minucie przyglądał się akcji Kousala zapewniającej gościom kontaktowego gola, a na 42 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry uderzeniem z dobitki zaprowadził obie drużyny do dogrywki.

W dogrywce obrodziło kolejnymi szansami pod obiema bramkami, ale też powiało grozą – po zderzeniu Pánika z Jeřábkiem trzynieckiego obrońcę zniesiono z lodowiska na noszach. Jeřábek po starciu z Pánikiem doznał złamania prawej nogi, po przewiezieniu do szpitala został poddany natychmiastowej operacji. Dla czołowego obrońcy Trzyńca i reprezentacji RC to koniec sezonu, którego ukoronowaniem miał być start w majowych mistrzostwach świata w Pradze i Ostrawie.

Mecz na szczycie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, w których celowniki lepiej ustawili Stalownicy. Bramkę na wagę drugiego punktu, strzałem pomiędzy parkanami Willa, zdobył Hudáček. W niedzielę, w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej, Trzyniec zaprezentuje się na lodowisku Komety Brno (16.30).

TIPSPORT EKSTRALIGA
TRZYNIEC – PARDUBICE 4:3 (k)
Tercje: 1:0, 2:0, 0:3 – 0:0. Bramki i asysty: 11. L. Hudáček (Daňo, Cienciala), 23. Helewka (Vrána, Cienciala), 25. Hrehorčák (Helewka, Smith), dec. karny L. Hudáček – 54. Pánik (Sedlák, D. Musil), 59. R. Kousal, 60. Pánik (Čerešňák).
Trzyniec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Šenkeřík – M. Růžička, Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Hrehorčák, Vrána, Helewka – Kurovský, Čacho, Dravecký.