Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
Glos Live
/
Nahoru

Turniej WTA w Indian Wells – Świątek awansowała do finału | 16.03.2024

Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA rangi 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Rozstawiona z numerem jeden polska tenisistka pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk (nr 31) 6:2, 6:1. Spotkanie trwało godzinę i dziewięć minut.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Iga Świątek dzieli i rządzi na światowych kortach. Oby jak najdłużej. Fot. X/Iga Świątek

To było drugie spotkanie tych zawodniczek i druga wygrana Świątek. Pierwszego seta podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała gładko, choć zanotowała tylko cztery uderzenia wygrywające. Kostiuk starała się grać agresywnie, ale raz po raz się myliła. Popełniła aż 15 niewymuszonych błędów, przy zaledwie czterech Świątek. Kiepsko funkcjonował też serwis Ukrainki.

Od stanu 1:1 w pierwszym secie Świątek wygrała dziewięć z kolejnych dziesięciu gemów. W efekcie nie tylko szybko zamknęła pierwszą partię, ale też w drugiej wypracowała sobie komfortowe prowadzenie 4:0. Z powodu problemów ze stopą Kostiuk skorzystała z przerwy medycznej. Długimi fragmentami Ukrainka była całkowicie bezradna, ale zdołała ugrać jeszcze jednego gema. – Jestem zadowolona ze swojego występu. To był mój najlepszy mecz tutaj w tym roku – powiedziała Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.

W niedzielnym finale, 23. w imprezie rangi WTA, Polka zagra z Greczynką Marią Sakkari. Raszynianka m na koncie ma 18 tytułów. Godzina spotkania nie została jeszcze ustalona.