piątek, 26 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Marii, Marzeny, Ryszarda| CZ: Oto
/

Czeski finał na Australian Open? Jesteśmy za! | 23.01.2019

Na kortach w Melbourne trwa walka w pierwszym tegorocznym wielkoszlemowym turnieju tenisa ziemnego Australian Open. Już bez Agnieszki Radwańskiej, która zakończyła karierę, ale za to z niesamowitymi Czeszkami w roli głównej.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Karolina Plíškowa awansowała do półfinału Australian Open. Fot. WTA

Dziś rano do półfinału Australian Open awansowała Karolina Plíškowa, która w zaciętej bitwie pokonała faworyzowaną Serenę Williams. Amerykanka w trzecim secie dysponowała aż czterema piłkami meczowymi, by w końcu przegrać 5:7, a całe spotkanie w trzech setach 4:6, 6:4, 5:7. W półfinałowej strefie w Melbourne znajduje się również Petra Kvitowa. Tenisistka z Fulneka wyeliminowała w ćwierćfinale gwiazdorkę gospodarzy, młodziutką Ashleigh Barty 6:1, 6:4. Rywalkę pokonała gładko w ciągu niespełna godziny.

Obie Czeszki stanęły przed dużą szansą spotkania się w finale. Kvitowa o finał powalczy z amerykańską rewelacją turnieju, Danielle Collins, z kolei Plíškowa zmierzy się z Japonką Naomi Osaką.