piątek, 26 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Marii, Marzeny, Ryszarda| CZ: Oto
/

Hokeiści Trzyńca nie obniżają lotów | 20.11.2020

Czy ktoś zdoła zatrzymać w tym sezonie Stalowników? Hokeiści Trzyńca również w dziewiątym z rzędu ekstraligowym meczu nie zasmakowali goryczy porażki. W piątek pokonali u siebie lidera tabeli, Pilzno 3:1.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
To już dziewiąte zwycięstwo Trzyńca w tym sezonie. Fot. ZENON KISZA

Indianie z Pilzna wprawdzie jako pierwsi wpisali się na listę strzelców, wychodząc na prowadzenie już w 1. minucie z kija Suchego. Reszta pojedynku należała jednak do Stalowników. Na 1:1 wyrównał Aron Chmielewski, który uderzeniem z woleja, w stylu zawodowego baseballisty, wykończył akcję Filipa Zadiny. Przed zejściem do szatni na pierwszą przerwę szalę meczu na stronę gospodarzy przechylił po indywidualnej akcji Lukáš Jašek.

Goście nie rezygnowali z uzyskania korzystnego rezultatu. Stalowników w drugiej i trzeciej tercji trzymał nad wodą świetny Jakub Štěpánek, który mógł liczyć też na wsparcie obrońców. Wynik meczu ustalił w końcowych sekundach Milan Doudera, trafiając do pustej pilzneńskiej bramki.

Stalownicy w tabeli zajmują drugie miejsce, tracąc do prowadzącego Pilzna tylko dwa punkty.