piątek, 26 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Marii, Marzeny, Ryszarda| CZ: Oto
/

Ważne trzy punkty dla Witkowic | 16.02.2020

Walczące o uratowanie ekstraligowej skóry Witkowice pokonały w niedzielę w derbach Stalowników Trzyniec na ich własnym lodowisku 3:2. Zwycięską bramkę zdobył po akcji indywidualnej Dočekal.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Na listę strzelców derbów wpisał się jako pierwszy Aron Chmielewski. Fot. Petr Kotala/hcvitkovice

W 50. minucie derbów Martin Dočekal uwolnił się spod opieki trzynieckich zawodników i samodzielny rajd zakończył idealnie - strzelając arcyważną bramkę na wagę trzech punktów. W derbach pierwsze słowo należało jednak do gospodarzy. W 8. minucie na 1:0 trafił strzałem z bekhendu Aron Chmielewski, który zagrał w drugim ataku, obok Stránskiego i Marcinki. Z powodu lekkich dolegliwości zdrowotnych w derbach nie wziął udziału Wojtek Wolski, ale według ostatnich informacji, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia włączy się już do najbliższych meczów fazy zasadniczej Tipsport Ekstraligi.

W środę Stalownicy zagrają na wyjeździe z Litwinowem, który podobnie jak Witkowice walczy w newralgicznej, dolnej strefie tabeli.