poniedziałek, 6 maja 2024
Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/

Zgasili Kometę | 20.11.2019

W zaległym meczu 15. kolejki Tipsport Ekstraligi hokeiści Trzyńca rozbili u siebie Kometę Brno 6:3. Cztery punkty kanadyjskie zdobył napastnik Matěj Stránský, do siatki Brna trafił też Aron Chmielewski.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
W bramce Trzyńca świetnie spisał się Petr Kváča. Fot. dla "Głosu": ZENON KISZA

Stalownicy rozpoczęli wtorkowe spotkanie z impetem. Po pierwszej tercji prowadzili 3:1, a w pozostałych dwóch odsłonach nie tylko nie zwolnili tempa, ale jeszcze go podkręcili. Kometa prowadzona przez staro-nowego trenera, właściciela klubu Libora Zábranskiego, nie nadążała za ofensywnymi akcjami gospodarzy. Rewelacyjnie zagrał Matěj Stránský, w korzystnym świetle po raz kolejny pokazał się też polski napastnik Aron Chmielewski, który w 14. minucie z podania Stránskiego trafił na 3:0. - Plan był prosty, rzucić się od razu na rywala - zdradził gwiazdor meczu, Matěj Stránský.

Już w czwartek Stalownicy podejmują w Werk Arenie sąsiada z Witkowic. Zapowiadają się kolejne duże emocje. Początek o godz. 18.00.