niedziela, 28 czerwca 2026
Imieniny: PL: Florentyny, Ligii, Leona| CZ: Lubomír
Glos Live
/
Nahoru

Nasze wokalistki podbiły Opole | 18.07.2017

Sukcesem naszych wykonawców zakończył się w sobotę pierwszy Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Noemi Macura z zespołem Noemiracles wyśpiewała na nim trzecie miejsce, a Barbara Łakota zdobyła nagrodę Radia Opole. Obie, jak przyznały, dowiedziały się o festiwalu z „Głosu Ludu”.

Ten tekst przeczytasz za 2 min.
Noemi Macura z zespołem Noemiracles. Fot. Facebook Noemi Macury

 

Na tegorocznym I Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zaprezentowały się 22 podmioty – zarówno zespoły, jak i wykonawcy indywidualni. Nasz region oprócz Noemi Macury i jej zespołu oraz Barbary Łakoty reprezentował również Adam Bubík. – Wszyscy wypadli bardzo dobrze, reprezentowali wysoki poziom i zakwalifikowali się do finału – poinformowała naszą redakcję pomysłodawczyni i dusza festiwalu, zaś na co dzień prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Halina Nabrdalik. Dodała, że do Opola przyjechała Polonia ze wschodu i zachodu oraz z północy i południa.

Polonijnych wykonawców polskiej piosenki oceniało 5-osobowe jury pod kierownictwem Magdaleny Mielcarek z Radia Opole, w składzie: Jacek Mielcarek, Edward Spyrka, Roman Hudaszek i Jarosław Wasik. To ono przyznało pierwszą nagrodę Magdalenie Baryle z Niemiec, drugą Wiktorii Chomczukowej z Białorosu, a trzecią Noemi Macurze występującej z zespołem Noemiracles. – Myślę, że wszyscy członkowie naszego zespołu byli bardzo mile zaskoczeni – powiedziała „Głosowi Ludu” solistka Noemiracles, która zaśpiewała „To nie ja byłam Ewą” Edyty Górniak. – Na festiwal każdy musiał zgłosić dwie piosenki – jedną autorską, a drugą z repertuaru Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Ostatecznie jednak śpiewaliśmy tylko jeden utwór. Wybrałam więc ten z Opola – dodała laureatka. Na wykonanie piosenki z festiwalowym rodowodem, „Koła czasu” zespołu O.N.A., zdecydowała się również Barbara Łakota. – Drugą piosenkę miałam bardziej dynamiczną, a ponieważ lepiej czuję się w wolniejszych utworach, zaśpiewałam „Koła czasu” – przyznała laureatka nagrody Radia Opole, którą jest sesja nagraniowa w legendarnym Studiu M Radia Opole. – Wstępnie ustaliliśmy z dyrektorem, że jesienią mogłabym przyjechać na nagrania utworów, które później Radio Opole będzie promować – sprecyzowała. 



Może Cię zainteresować.