Imieniny: PL: Irydy, Tamary, Waldemara| CZ: Klaudie
/

Kryształowa kula umyka Stochowi | 24.03.2017

Ten tekst przeczytasz za 60 s
Kamil Stoch. Fot. ARC PZN

Austriak Stefan Kraft wygrał piątkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich i jest o krok od sięgnięcia po Kryształową Kulę. Kamil Stoch zajął w Planicy piąte miejsce i powiększył stratę do rywala w klasyfikacji generalnej do 86 punktów. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie jego rodak, Markus Eisenbichler.

W finałowej serii wystąpił komplet czterech Polaków. Obok Stocha, który zajął piątą pozycję, na siódmym miejscu został sklasyfikowany Piotr Żyła. Na dwunastej pozycji zakończył zawody Maciej Kot, a dwudziesty trzeci był Dawid Kubacki. W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy zachowali prowadzenie (5427 pkt.) przed Austriakami (5201 pkt.) i Niemcami (5008 pkt.).

Na sobotę zaplanowano ostatni w sezonie konkurs drużynowy (początek rywalizacji o godz. 10), natomiast ostatni indywidualny konkurs PŚ w skokach narciarskich odbędzie się w Planicy w niedzielę.