czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Ofensywny koncert piłkarzy Karwiny | 17.04.2021

Piłkarze Karwiny pod wodzą trenera Jozefa Webera jeszcze nie zasmakowali goryczy porażki. W sobotę zaolziański pierwszoligowiec pokonał u siebie Czeskie Budziejowice 3:0.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Karwiniacy łatwo pokonali dziś Czeskie Budziejowice. Fot. mfkkarvina

Karwiniacy sięgnęli po gładkie zwycięstwo, które zrodziło się już w pierwszej połowie. W 7. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po pięknym technicznym uderzeniu Kristiego Qose, cztery minuty później na 2:0 podwyższył przytomnym strzałem z halfwoleja Christian Herz.

Na wstępie drugiej połowy na 3:0 poprawił Eduardo Santos i było praktycznie po meczu. Goście z minimum szans wykrzesali tylko jedną akcję wartą odnotowania - po rzucie rożnym Čolica trafili w prawy słupek bramki strzeżonej przez Ciupę.

Dla Karwiny to pierwsza wygrana nad Czeskimi Budziejowicami w historii wzajemnych spotkań pierwszoligowych, dla trenera Jozefa Webera zaś siódmy punkt wywalczony z karwińską drużyną w ostatnich trzech meczach. W tabeli MFK Karwina wyprzedziła swojego sobotniego rywala, awansując na 11. pozycję.