wtorek, 7 maja 2024
Imieniny: PL: Augusta, Gizeli, Ludomiry| CZ: Stanislav
/

Tipsport Ekstraliga: Zwycięstwo Trzyńca z Litwinowem | 14.09.2021

W 3. kolejce Tipsport Ekstraligi hokeiści Trzyńca pokonali przed własną publicznością Litwinów 4:3 – golem w dogrywce z kija Martina Růžički. Dla Stalowników to druga wygrana w nowym sezonie.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Stalownicy w zaciętym spotkaniu pokonali we wtorek Litwinów. Fot. ZENON KISZA

Zanim obie ekipy przystąpiły do walki, minutą ciszy uczczono pamiątkę zmarłego Ladislava Lubiny, byłego znakomitego napastnika reprezentacji, a także m.in. Trzyńca.

W wyrównanym wtorkowym spotkaniu akcje przelewały się z jednej strony na drugą. Pierwsza tercja należała do gości, w drugiej lepiej zagrali Stalownicy. I z takim właśnie ofensywnym hokejem gospodarze rozpoczęli też trzecią odsłonę, zakończoną wyrównującą bramką Marcinki na 3:3, dla którego był to drugi gol w meczu.

W dogrywce szczęście uśmiechnęło się do Martina Růžički, który w 4. minucie znalazł się we właściwym czasie na właściwym miejscu, pokonując podczas power play strzałem z nadgarstka litwinowskiego bramkarza Zajíčka.