poniedziałek, 6 maja 2024
Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/

Fortuna Liga: MFK Karwina bez szans w meczu ze Spartą | 10.02.2024

Obyło się bez niespodzianki. Piłkarze Karwiny na inaugurację wiosennej części Fortuna Ligi przegrali na własnym stadionie ze Spartą Praga 0:3.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Walczący o uratowanie pierwszoligowej skóry karwiniacy nawiązali z faworyzowaną Spartą równorzędną walkę tylko w pierwszej połowie. W niej podopieczni Juraja Jarábka byli nawet bliscy zdobycia bramki, ale Memić w decydującym momencie zgubił piłkę, a uderzający po nim Regáli wycelował minimalnie obok prawego słupka. Sparta w spokojnym stylu grała swoje, uderzając po raz pierwszy w 31. minucie. Pięknie z przewrotki trafił Krejčí.

Po zmianie stron zaznaczyła się przewaga gości, którzy podbudowani prowadzeniem chcieli szybko postawić kropkę nad i. Po jednym z kiksów defensywy na 0:2 poprawił w 60. minucie Karabec, a dziewięć minut później z kontry na 0:3 podwyższył po samodzielnej akcji Kuchta. Karwiniacy zdołali wprawdzie wrócić do gry z wykorzystaniem ostrego pressingu, ale w obliczu trzybramkowej straty i doświadczenia rywala byli bez szans.
Dla Karwiny kluczowe spotkanie zostało zaplanowane na najbliższą środę. W domowym pojedynku podopieczni Jarábka zmierzą się z Pardubicami. Ewentualna przegrana z rywalem z dolnej strefy tabeli oznaczałaby dodatkowe komplikacje w strefie spadkowej.
Więcej z piłkarskich boisk w najbliższym, drukowanym wydaniu gazety.