piątek, 3 maja 2024
Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
/

Euforia w Werk Arenie. Stalownicy pokonali Pardubice i prowadzą w finale 2:1  | 20.04.2024

Łowcy adrenaliny znów poczuli się jak w niebie. W trzecim meczu finałowym Tipsport Ekstraligi hokeja zespół Trzyńca pokonał na własnym stadionie Pardubice 4:3, obejmując w serii prowadzenie 2:1. W niedzielę Stalownicy spróbują zdobyć u siebie meczbol.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 45 s
Stalownicy, którzy przystępowali do sobotniego meczu z atutem własnej widowni i dokładnej znajomości tafli w Werk Arenie, najlepszy hokej pokazali w pierwszej tercji, wygranej 2:1. Na 1:0 trafił w 11. minucie Marko Daňo, a na 2:1 w 16. minucie Libor Hudáček. Drugi gol należał do majstersztyków, Hudáček uderzył świetnie z podania Tomáša Kundrátka. Gospodarze wykorzystali w ten sposób przewagę liczebną po faulu Zohorny.

Słowacki napastnik Hudáček celował w tym meczu w hat tricka. Na wstępie drugiej tercji jego mocne uderzenie z niebieskiej linii o mało nie zerwało siatki w bramce strzeżonej przez Willa. Asystą popisał się Andrej Nestrašil.
Pardubice nie dawały jednak za wygraną. Na cztery minuty przed końcem drugiej odsłony Zohorna idealnie wystawił do rajdu Mandáta, a ten strzałem w golfowym stylu zdobył kontaktową bramkę.

Wynik 3:2 utrzymywał się w trzeciej tercji aż do 57. minuty, kiedy to z kontry na 4:2 uderzył Andrej Nestrašil. Bramkę wypracował dla niego Daniel Voženílek, który z lewej strony nie próbował strzelać na bramkę, ale dograł do lepiej ustawionego partnera z ataku. Dynamo, które w ostatnich dwóch minutach spotkania postawiło wszystko na jedną kartę, w 59. minucie po bramce A. Musila wykrzesało iskierkę nadziei. W power play gospodarzom nie udało się wprawdzie trafić do pustej pardubickiej bramki, goście jednak też okazali się mało efektywni pod bramką rewelacyjnie broniącego Ondřeja Kacetla.
W niedzielę w Werk Arenie mecz finałowy numer 4. Początek o godz. 17.00.