piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Druga wygrana hokeistów Witkowic w ćwierćfinale ekstraligi | 21.03.2023

Po drugie zwycięstwo w ćwierćfinałowej serii ekstraligi hokeja sięgnęli we wtorek gracze HC Witkowice Ridera. Wicelider rundy podstawowej pokonał pod Szpilberkiem zespół Komety Brno 4:1 i w serii granej do czterech zwycięstw prowadzi 2:1. W środę w Brnie czwarta odsłona.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Pod bramką Komety witkowicki napastnik Richard Jarůšek. Fot. Petr Kotala/hc-vitkovice
Z Ostrawy do Brna to raptem nieco ponad dwie godziny jazdy, ale kto nie zdążył dokładnie na 17.00, zaprzepaścił szybką bramkę gospodarzy zdobytą w 20. sekundzie meczu z kija Okála. Rumieńcem wstydu oblał się bramkarz Witkowic Aleš Stezka, który nie zgasił krążka, aczkolwiek sytuacja wcale nie wyglądała groźnie.
Podopieczni Miloša Holania ocknęli się z szoku w 10. minucie, wyrównując na 1:1 po strzale Kotali z okolicy bulika. W tych fragmentach gry goście dominowali na placu gry, a Kometa tylko desperacko odpierała jeden witkowicki atak za drugim. W okresie największej przewagi gości mecz został przerwany z powodu dziury w tafli, problemy techniczne jednak nie zraziły Witkowic, wręcz przeciwnie. Po wznowieniu gry w 17. minucie na 1:2 poprawił Fridrich, wnosząc spokój w poczynania ostrawskiej drużyny.
Kolejnych dwóch bramek kibice doczekali się dopiero w trzeciej tercji. Ku rozczarowaniu miejscowych fanów, krążek znów wpadał tylko do bramki strzeżonej przez Furcha. Na 1:3 uderzył w 45. minucie Krenželok, a czwarty gwóźdź do brneńskiej trumny wbił w 59. minucie do pustej bramki Kalus.