piątek, 3 maja 2024
Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
/

Ekstraklasa piłki ręcznej: derby dla faworyta | 04.03.2024

Szczypiorniści Banika Karwina wywiązali się w weekend z roli faworyta derbów, wygrywając na parkiecie Frydka-Mistka 33:28. – Kluczem do sukcesu była świetna postawa naszych golkiperów i skuteczność w pierwszej połowie – stwierdził trener Karwiny Michal Brůna.

Ten tekst przeczytasz za 60 s
Karwiniacy (zielono-czarne stroje) pokonali Frydek-Mistek 33:28. Fot. hcb-karvina
Karwiniacy, którzy na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej mają już zapewnione drugie miejsce w tabeli, w najbliższą środę zmierzą się w finale Pucharu RC z ekipą Zubrzi. Mecz na parkiecie wałaskiego klubu rozpoczyna się o godz. 17.00. Banik po odpadnięciu z europejskich pucharów celuje teraz w wygraną w rodzimych pucharowych rozgrywkach.

- W głowach nastawiamy się na zwycięstwo. Sukces w rodzimym pucharze to jeden z naszych priorytetów w tym sezonie – podkreślił Michal Brůna.
EKSTRAKLASA PIŁKI RĘCZNEJ
FRYDEK-MISTEK – KARWINA 28:33
Do przerwy: 10:16. Karwina: Mokroš, Košťálek, Brychlec – Živanow 4, J. Patzel 4, Plaček, Fulnek 5, Harabiš 6/4, Solák 8/1, Skalický, Široký 1, Nantl 3, Ptáčník , Franc 1.
Lokaty: 1. Pilzno 40, 2. Karwina 38, 3. Lowosice 30 pkt. W następnej kolejce: Karwina – Koprzywnica (sob., 18.00).