Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
Glos Live
/
Nahoru

Finałowe wejście smoka! Stalownicy pokonali Pardubice 2:1 | 16.04.2024

Trwa zwycięska passa Stalowników Trzyniec! Obrońcy tytułu pokonali we wtorek w pierwszym finałowym meczu Tipsport Ekstraligi Pardubice 2:1 na ich własnym podwórku, obejmując w serii granej do czterech zwycięstw prowadzenie 1:0. W bramce Trzyńca czarował ponownie Ondřej Kacetl.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 15 s
Hokeiści Trzyńca na zwycięskiej drodze. Fot. Zenon Kisza
Stalownicy świadomi tego, że najlepszą obroną jest atak, w pierwszej tercji zaskoczyli gospodarzy bardzo aktywną grą. Dynamo, które liczyło na zmęczenie rywala po arcytrudnej, wygranej w siedmiu meczach półfinałowej serii ze Spartą Praga, po prostu się przeliczyło. Trzyńczanie wyszli na prowadzenie w 9. minucie z kija Patrika Hrehorčáka, na 2:0 podwyższył w 29. minucie Daniel Kurovský. Dla obu napastników były to premierowe bramki w tegorocznej fazie pucharowej.

Zespół Pardubic zwiększył obroty w drugiej odsłonie meczu, sprowokowany dwubramkową zaliczką rywala oraz wyraźnym zmęczeniem Stalowników. Kontaktowego gola zdobył w 37. minucie Lukáš Sedlák, który w przewadze liczebnej najlepiej zorientował się w zamieszaniu pod bramką Kacetla. Snajper Dynama dał klarowny sygnał kolegom z drużyny, że warto dalej grać w podobnym stylu. Główną przeszkodą dla triumfatora fazy zasadniczej ekstraligi był dziś jednak fenomenalnie broniący Kacetl.

Stalownicy też nie rezygnowali jednak z aktywnego stylu hokeja. Szansa na zdobycie trzeciego gola pojawiła się w czterominutowej przewadze liczebnej podyktowanej przez sędziów na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Z tej przewagi, rozbitej z powodu faulu, niewiele było pożytku, gospodarze w końcówce meczu sami jednak się rozkleili. Głupi faul Richarda Pánika, sprowadzonego w trakcie sezonu do Pardubic z Trzyńca, oznaczał na dwie minuty przed końcem pardubicką grę w osłabieniu i koniec marzeń o korzystnym wyniku.

Podopieczni Zdeňka Motáka dograli wtorkowe spotkanie po mistrzowsku, obejmując w serii granej do czterech zwycięstw prowadzenie 1:0. W środę druga odsłona w Pardubicach, ponownie o godz. 18.00.
1. FINAŁ EKSTRALIGI
PARDUBICE – TRZYNIEC 1:2
Tercje: 0:1, 1:1, 0:0. Bramki i asysty: 37. Sedlák – 9. Hrehorčák (Dravecký), 29. Kurovský (Vrána).
Trzyniec: Kacetl – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek, Polášek – Voženílek, Helewka, Nestrašil – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána, Kurovský – Dravecký, Čacho, Hrehorčák.