czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Fortuna Liga: Po raz trzeci 0:3. Slavia poza zasięgiem Karwiny | 18.02.2024

Piłkarze Karwiny nie sprawili niespodzianki w meczu ze Slavią Praga. Pojedynek 21. kolejki Fortuna Ligi zakończył się w Raju zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem faworyzowanej Slavii 3:0. To trzecia z rzędu przegrana Karwiny wynikiem 0:3 w wiosennej części sezonu.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 45 s
Trener Karwiny Juraj Jarábek. Fot. mfkkarvina
Wszystko, co najważniejsze, miało miejsce w pierwszej połowie. Slavia rozkręcała się powoli, ale po rozbiciu kilku chaotycznych ataków gospodarzy w 15. minucie uderzyła po raz pierwszy. Bramkę na 0:1 przypisano… karwińskiemu Memicowi, który ostatni dotknął piłki. Goście poszli za ciosem i w 17. minucie golem Chytila wyszli na komfortowe dwubramkowe prowadzenie.

Do przerwy gra w wykonaniu Karwiny przypominała chodzonego, lepiej podopieczni trenera Juraja Jarábka zagrali dopiero po zmianie stron. Wtedy jednak Slavia nie forsowała tempa, nastawiając się na ostrożną defensywną grę i kontrataki. Po jednym z nich trzeci gwóźdź do karwińskiej bramki wbił w 80. minucie Diouf. Holec, który wcześniej wyłapał trzy inne czyste okazje Slavii, wobec „setki" Dioufa był bez szans.

Karwinie, która pomimo dużych chęci również w trzecim wiosennym spotkaniu nie zdobyła bramki, w drugiej połowie nie można odmówić waleczności. Przeciwko dobrze sformowanej obronie rywala gospodarze zmuszeni byli zagrać atakiem pozycyjnym, co lepiej im poszło po zmianach, na jakie zdecydował się trener Jarábek. Wprowadzeni na murawę Doležal, Adeleke i Ayaosi tracili w ofensywie mniej piłek, niż męczący się w pierwszej połowie Vinicius i Ezeh.

Na dnie tabeli po niedzieli sytuacja pozostała względnie „stabilna”. Karwiniacy wyprzedzają jeszcze gorzej grający w tym sezonie zespół Czeskich Budziejowic, po niedzieli spadli niemniej na przedostatnie miejsce tabeli. Na odwrotnym biegunie Slavia nie straciła kontaktu z prowadzącą Spartą Praga.