poniedziałek, 6 maja 2024
Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/

Fortuna Liga: Szczęście sprzyja odważnym. Piłkarze Karwiny pokonali Hradec Kralowej | 21.10.2023

Słoneczna sobotnia pogoda z temperaturą zbliżoną do tej znad Adriatyku dosłownie uskrzydliła piłkarzy Karwiny, którzy w meczu 12. kolejki Fortuna Ligi pokonali u siebie Hradec Kralowej 1:0. To trzecie domowe zwycięstwo zaolziańskiego klubu w tym sezonie.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Trener Karwiny, Juraj Jarábek, ma powody do zadowolenia. Fot. mfkkarvina
Po przejęciu karwińskiej drużyny przez słowackiego szkoleniowca Juraja Jarábka widać wyraźne zmiany na lepsze. Zespół jest lepiej poukładany, a bezpośrednio w trakcie meczu w szeregach całego klubu wyczuwalna jest mniejsza nerwówka. Pewność siebie przekłada się z kolei na lepsze wyniki.

Karwiniacy po zwycięstwie z Hradcem Kralowej awansowali na 12. pozycję w pierwszoligowej tabeli. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 78. minucie Ezeh. Wartością dodaną sobotniej wygranej jest czyste konto bramkarza Holca, pierwsze w całym sezonie.

– Nasza gra zaczyna się kleić. To dobrze. Szczęście sprzyja odważnym, zwłaszcza w tak wyrównanych pojedynkach, jak właśnie ten dzisiejszy z Hradcem Kralowej – skomentował wygraną trener Karwiny, Juraj Jarábek.

W następnej kolejce karwiniacy zmierzą się na wyjeździe z Pilznem, zaś 5 listopada zagrają w Raju w derbach z Banikiem Ostrawa. Zapowiadają się więc dwa mecze z arcytrudnymi przeciwnikami, w których podopieczni Jarábka chcą sprawić niespodziankę.

FORTUNA LIGA
MFK KARWINA – HRADEC KRALOWEJ 1:0
Do przerwy: 0:0. Bramka: 78. Ezeh. Karwina: Holec – Čurma, Krčík, Svozil (90. Bederka), Fleišman – Čavoš, Moses – Iván (86. Žák), Budínský (60. Bartl), Antovski (60. Ezeh) – Adeleke.