niedziela, 5 maja 2024
Imieniny: PL: Irydy, Tamary, Waldemara| CZ: Klaudie
/

WTA Finals: Zwycięski start Igi Świątek. Polka pokonała Czeszkę Vondroušową | 31.10.2023

Iga Świątek wywiązała się z roli faworytki meczu z Czeszką Markétą Vondroušową, wygrywając pierwsze spotkanie grupowe WTA Finals 7:6 (3), 6:0. Polka w drugim secie nie dała szans Czeszce.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Iga Świątek rozpoczęła przygodę z WTA Finals od zwycięstwa z Markétą Vondroušową. Fot. ARC
Obie zawodniczki zmagały się na korcie w meksykańskim Cancun z dużą wilgotnością powietrza, zaś w pierwszym secie również nerwówką. Iga Świątek nie rozpoczęła tego meczu idealnie, musiała gonić stratę, ale właśnie ta determinacja zapewniła jej przewagę psychiczną w drugim secie – po rewelacyjnie uratowanej pierwszej partii, w której Czeszka prowadziła już 5:2, by w końcu przegrać z Polką w tie-breaku. Drugi set zamienił się w tenisowy koncert drugiej rakiety świata. Raszynianka popełniła minimum błędów, gromiąc czeską rywalkę w najszybszym możliwym stylu 6:0.

W tej grupie WTA Finals o awans do półfinału walczą jeszcze dwie inne tenisistki – Amerykanka Coco Gauff i Tunezyjka Ons Jabeur. W tym poniedziałkowym porannym meczu Amerykanka, która będzie najbliższą rywalką Świątek, zmiażdżyła przeciwniczkę 6:0, 6:1. Do 1/2 WTA Finals wejdą po dwie najlepsze zawodniczki z grup. Wczoraj w świetnym stylu rozpoczęła walkę w turnieju pierwsza rakieta świata, Białorusinka Aryna Sabalenka, która gładko uporała się z Greczynką Marią Sakkari. W drugim spotkaniu Jessica Pegula (USA) ograła Jelenę Rybakinę (Kazachstan).