wtorek, 7 maja 2024
Imieniny: PL: Augusta, Gizeli, Ludomiry| CZ: Stanislav
/

Hokejowa LM: Witkowice w półfinale rozgrywek | 13.12.2023

Sensacją powiało w Ostravar Arenie. Hokeiści Witkowic, którzy w rodzimych rozgrywkach nie grzeszą formą, awansowali we wtorkowy wieczór do półfinału Ligi Mistrzów. Ostrawianie w rewanżu rozbili szwajcarski klub SC Rapperswil-Jona Lakers 5:1. Hat trickiem popisał się napastnik Tomáš Vondráček.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 45 s
Gospodarze przystępowali do wtorkowego spotkania z minimalną stratą z pierwszego pojedynku, przegranego w Szwajcarii 1:2. Ten fakt w dużym stopniu zaważył na losach spotkania, ostrawianie nie panikowali bowiem nawet po szybkim straconym golu z 4. minuty, grając swój sprawdzony hokej w Lidze Mistrzów.

Kibice w Ostravar Arenie doczekali się wyrównania na wstępie drugiej odsłony. Golkipera przyjezdnych zaskoczył w 25. minucie szarżą zza bramki Patrik Zdráhal. W myśl hasła, iż „najlepszą obroną jest atak”, gospodarze poszli za ciosem, zdobywając w 29. minucie drugiego gola – krążek po uderzeniu z niebieskiej linii wpakował za plecy Meyera przyczajony pod bramką Lakers Tomáš Vondráček. Ten sam zawodnik w 36. minucie poprawił na 3:1, wprowadzając zapełnioną tylko z połowy Ostravar Arenę w stan euforii.

Goście, w barwach których zabrakło tym razem czeskiego napastnika Romana Červenki, w trzeciej tercji zaryzykowali grę z większym pressingiem, popełniając jednak przy okazji również więcej fauli. W 54. minucie podczas przewagi liczebnej Witkowic skompletował hat tricka Vondráček, dobijając na dwa razy do siatki krążek po akcji Barinki. Dzieła zniszczenia dokonał strzałem do pustej bramki Lakers napastnik ostrawskiego zespołu, Dominik Lakatoš.
Zespół HC Witkowice Ridera będzie bronił w półfinale Ligi Mistrzów honoru czeskiej ekstraligi w pojedynkę. We wtorek za burtą ćwierćfinału znaleźli się hokeiści Pardubic, wyeliminowani w dwumeczu przez fiński klub Lukko Rauma.