sobota, 4 maja 2024
Imieniny: PL: Floriana, Michała, Moniki| CZ: Květoslav
/

Liga Mistrzów: Stalownicy rozbili Piratów. Zasłużony awans do play off  | 18.10.2023

Prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, ale jak kończą. Stalownicy Trzyniec rozpoczęli sezon 2023/2024 w Lidze Mistrzów niemrawo, ale w decydującym starciu pokonali Piratów z Aalborga 4:0, zdobywając przepustkę do listopadowego play off. Tam trafią na szwedzki klub Skellefteå AIK.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Bramka Hudáčka na 2:0. Fot. Zenon Kisza
Środowe spotkanie 6. kolejki hokejowej Champions League pomiędzy Trzyńcem i duńskim Aalborgiem szybko zamieniło się w pokazówkę mistrza RC. Podopieczni trenera Zdeňka Motáka nie pozostawili nic przypadkowi, wygrywając w Werk Arenie 4:0. Na 1:0 trafił w 7. minucie po akcji Draveckiego stojący tyłem do bramkarza Čacho, na 2:0 poprawił w 15. minucie Hudáček, którego świetnie obsłużył Nestrašil.

Piraci z Aalborga aktywniej zagrali dopiero w drugiej tercji, jednak w tej partii też wszędzie byli ciut później od gospodarzy. Dobrze dysponowany w dzisiejszym meczu Hudáček w 35. minucie idealnie dograł do niepilnowanego Vrány, a kapitan Trzyńca już wiedział, co zrobić z czarną gumą. Po bramce na 3:0 gospodarze zwolnili trochę obroty, zdając sobie sprawę z trudów całego sezonu. Jednak nawet w nieco wolniejszym tempie mistrz RC w dalszym ciągu dominował na placu gry, aplikując w 53. minucie gościom czwartego gola. Drugą asystę zaliczył w meczu Hudáček, który dograł do strzelca bramki Romana.

Trzyńczanie, podobnie jak wcześniej m.in. hokeiści Witkowic, awansowali do listopadowej 1/8 Ligi Mistrzów. Rywalem będzie szwedzki Skellefteå AIK. Kwestia terminów zostanie ustalona w najbliższych dniach. Już w najbliższy piątek na tafli Pardubic hokeiści Trzyńca wrócą do ekstraligowych obowiązków.
Poniżej zdjęcia autorstwa Zenona Kiszy dla „Głosu”.