Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
Glos Live
/
Nahoru

Motor się nie poddaje. Przegrana Trzyńca oznacza powrót do Werk Areny | 22.03.2024

Hokeiści Czeskich Budziejowic jeszcze nie zamówili biletów lotniczych na przedwczesne wakacje. W piątek Motor na własnym stadionie pokonał w czwartym ćwierćfinałowym meczu play off ekstraligi Stalowników Trzyniec 4:1 (2:1, 0:0, 2:0). Stan tej serii wciąż jest jednak korzystniejszy dla Trzyńca, który w niedzielę w Werk Arenie przy stanie 3:1 spróbuje zwyciężyć po raz czwarty i definitywny.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Stalownicy w piątkowym meczu przegrali w Cz. Budziejowicach 1:4. Fot. Zenon Kisza
Wszystko, co najważniejsze, miało dziś miejsce na wstępie i w końcówce spotkania. Do 7. minuty obie drużyny trafiały praktycznie z niczego (5. Kondelík, 7. Toman – 5. Nedomlel). Motor po objęciu w 7. minucie prowadzenia 2:1 zaczął kontrolować wydarzenia na lodowisku. Zwłaszcza w drugiej odsłonie Stalownicy mieli niewiele do powiedzenia, była to jedna z najsłabszych tercji w wykonaniu podopiecznych Zdeňka Motáka w ostatnich tygodniach.

W trzeciej tercji Stalownicy postawili wszystko na jedną kartę, zdominowali strefę środkową, do pełni szczęścia zabrakło obrońcom tytułu tylko wyrównującego gola. Hokeiści Czeskich Budziejowic wybronili się ze wszystkich opresji. Bramkarz Hrachovina wyłapał m.in. „setkę” Libora Hudáčka, zaś w 55. minucie przyglądał się akcji Kubíka, który po błędzie Poláška poprawił na 3:1 dla Motoru. Czwarty gwóźdź do trzynieckiej trumny wbił do pustej bramki, podczas power play Stalowników, Ordoš.
Pierwsza wygrana Motoru w tej serii oznacza, że w najbliższą niedzielę obie ekipy zaprezentują się pod Jaworowym w piątej wzajemnej odsłonie. Stalownicy spróbują przed własną publicznością wykorzystać meczbol numer 2. Początek spotkania o godz. 17.00.