wtorek, 7 maja 2024
Imieniny: PL: Augusta, Gizeli, Ludomiry| CZ: Stanislav
/

MŚ w piłce ręcznej kobiet: Zwycięski thriller Polek! | 07.12.2023

Polskie piłkarki ręczne wygrały w czwartek arcyważny mecz w fazie zasadniczej mistrzostw świata, pokonując w trzecim spotkaniu Serbię 22:21 i co za tym idzie – zachowując szansę na awans do ćwierćfinału czempionatu.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Tak cieszą się polskie szczypiornistki po wygranym meczu z Serbią. Fot. ZPRP
Polki po wygranym meczu z Japonią (32:30) i wysokiej porażce z Niemcami (17:33) przystępowały do dzisiejszego starcia z Serbią z wiarą, że gorzej niż w pojedynku z Niemkami nie będzie, a szansa na powtórzenie dobrego szczypiorniaka z pierwszego spotkania w turnieju jest całkiem spora. Serbki bowiem w tych mistrzostwach zagrały do tej pory poniżej oczekiwań.

Scenariusz czwartkowego meczu w pierwszej połowie układał się po myśli Serbii, po zmianie stron biało-czerwone podkręciły jednak tempo, wyeliminowały błędy techniczne, doprowadzając spotkanie do zwycięskiego końca. Polki fantastycznie zagrały w końcówce zaciętego meczu. W ostatnim kwadransie przełamały rywalki, wychodząc na prowadzenie, a w ostatnich minutach meczu udanie się broniły, nie pozwalając Serbkom na rozwinięcie ofensywnych skrzydeł.
Kapitalne spotkanie zaliczyła w barwach Polski rozgrywająca Karolina Kochaniak-Sala, która przyćmiła na parkiecie największą gwiazdę serbskiej drużyny, Emiliję Lazić. W sobotę Polki zmierzą się w Herning z Danią. Mistrzostwa świata, które potrwają do 17 grudnia, organizowane są w tym roku w trzech państwach – Danii, Szwecji i Norwegii.