czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Pewna wygrana szczypiornistów Banika Karwina | 29.02.2024

Już tylko dwie kolejki pozostały do końca rundy zasadniczej ekstraligi piłkarzy ręcznych. Wicelider tabeli, Banik Karwina, w meczu 24. kolejki rozbił u siebie TJ Sokol Nove Veselí 30:18. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Michala Brůny zmierzą się w wyjazdowych derbach z Frydkiem-Mistkiem (18.00).

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Z piłką snajper Karwiny, Dominik Solák. Fot. hcb-karvina
Karwiniacy w meczu z Sokolem Nové Veselí nie pozostawili nic przypadkowi. Drużyna Michala Brůny nie chciała powielać błędów, które zaważyły na losach poprzedniego starcia z Lowosicami, zremisowanego w nerwowej atmosferze 29:29. Banik wypracował sobie komfortową zaliczkę już do przerwy (14:9), w drugiej połowie Brůna dał pograć również zmiennikom, którzy dalej podkręcali tempo.

Tym razem nie Dominik Solák, a Matěj Nantl najbardziej nękał obronę rywala. Rozgrywający Banika zdobył sześć bramek, pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców wicemistrza RC skrzydłowy Ondřej Skalický. Świetne spotkanie zaliczył też bramkarz Matěj Brychlec, sprowadzony do Banika z gościnnych występów w Koprzywnicy.
W tabeli Karwina przegrywa tylko z prowadzącym Talentem Pilzno. Obie ekipy dzielą cztery punkty. Na trzeciej pozycji, z pewnym udziałem w play off, plasują się Lowosice, które do Banika tracą sześć punktów.