Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
Glos Live
/
Nahoru

Polacy potrzebują trzech wygranych | 08.02.2024

Estonia, Ukraina i Korea Południowa będą rywalami polskich hokeistów w rozpoczynającym się w czwartek w Sosnowcu turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2026. – Potrzebujemy trzech wygranych, inny wynik będzie porażką – powiedział PAP kapitan Polaków Krystian Dziubiński.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Do igrzysk poprowadzi tylko jedna, zwycięska droga. Fot. Michał Chwieduk
Do sierpniowych głównych kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca zawodów. Gospodarzami igrzysk będą Włosi (Mediolan-Cortina d'Ampezzo). W Sosnowcu biało-czerwoni na pierwszy ogień zmierzą się z Estonią (8 lutego), a następnie z Ukrainą (9 lutego) i Koreą Południową (11 lutego).

– Mamy na sosnowieckim lodowisku bardzo dobre warunki do treningów. Dostaliśmy też nowe stroje. Widać postęp, jaki zrobiliśmy od kwietnia (awans do MŚ elity). Organizacyjnie też jest dużo lepiej. Gramy trzy mecze, musimy być skupieni na każdym. Potrzebujemy trzech wygranych, każdy inny wynik będzie dla nas porażką. Naszym zadaniem jest awans do głównych kwalifikacji. A tam celem będzie walka do końca o udział w igrzyskach – dodał Dziubiński.

Trener Polaków, Róbert Kaláber. Fot. Michał Chwieduk

Biało-czerwoni w poniedziałkowym sparingu rozgromili zespół koreański 6:0 (5:0 0:0, 1:0). – Nie lekceważmy ich. Zagrali krótko po przylocie. Nie są tak słabi, jak może wskazywać wynik pierwszej tercji. Moim zdaniem najlepszą drużynę ma Ukraina i spodziewam się z tym rywalem ciężkiego meczu – ocenił selekcjoner gospodarzy Róbert Kaláber.

W maju Polacy – po 22-letniej przerwie – wystąpią w MŚ elity, rozgrywanych w Pradze i Ostrawie. Ich grupowymi rywalami w Ostrawie będą Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy i Kazachstan.