czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Półfinał Chance Ekstraligi: Łowcy oddali cios | 15.04.2024

Bardzo zacięta zrobiła się półfinałowa seria Chance Ekstraligi w piłce ręcznej mężczyzn pomiędzy Banikiem Karwina a Lowosicami. Po dwóch meczach mamy remis 1:1, trzecia odsłona została zaplanowana na najbliższą sobotę w hali Banika (18.00).

Ten tekst przeczytasz za 60 s
Banik przegrał z Lowosicami 26:28. Fot. hcb-karvina
Szczypiorniści Banika Karwina nie nawiązali w weekend do zwycięskiego pierwszego meczu (36:34), na parkiecie Łowców z Lowosic przegrali w sobotę 26:28. W pierwszej połowie, wygranej przez faworyzowaną Karwinę 13:11, jeszcze nic nie wróżyło dramatu. Po zmianie stron Lowosice zagrały niczym w transie.

Gospodarze wykazali się w drugim spotkaniu lepszą efektywnością od Banika, który popełniał błędy techniczne na znacznie większą skalę, niż w poprzednich spotkaniach fazy pucharowej. Wiele wskazuje na to, że ta seria przysporzy kibicom jeszcze sporo nerwów.
2. PÓŁFINAŁ CHANCE EKSTRALIGI
LOWOSICE – KARWINA 28:26
Do przerwy: 11:13. Karwina: Mokroš, Košťálek, Brychlec – Růža 3, Živanov 1, Patzel 8, Plaček, Fulnek, Užek 2, Harabiš 2, Solák 6/1, Skalický, Široký 3, Nantl 1, Franc.