sobota, 4 maja 2024
Imieniny: PL: Floriana, Michała, Moniki| CZ: Květoslav
/

Pucharowe zwycięstwo Banika Karwina | 16.10.2023

Piłkarze ręczni Banika Karwina nie mogli sobie wymarzyć lepszego startu w europejskich pucharach 2023/2024. Zespół trenera Michala Brůny w meczu 2. kolejki Pucharu EHF pokonał w sobotę u siebie HC Fivers Margareten 32:26 i przed sobotnim rewanżem w Wiedniu jest w lepszej sytuacji od austriackiego rywala. W zeszłym sezonie Banik dobrnął aż do ćwierćfinału rozgrywek.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Pierwszy krok wykonany. Fot. hcb-karvina
Karwiniacy jesienną przygodę z Pucharem EHF rozpoczęli od drugiej rundy i od razu z przytupem. Rywal z Wiednia wprawdzie dotrzymywał kroku gospodarzom, ale Banik w kluczowych momentach lepiej ustawił celowniki.

Trener Karwiny Michal Brůna w drugiej połowie dał szansę zaistnieć młodemu golkiperowi, a Vojtěch Košťálek (bo o nim mowa) odwdzięczył się za zaufanie z nawiązką, broniąc fantastycznie.

– Wykazaliśmy się wprawdzie lepszą skutecznością w ataku od wiedeńczyków, ale rewelacji z naszej strony nie było. W rewanżu musimy zagrać jeszcze skuteczniej, bo gospodarze na pewno spróbują powalczyć o awans do następnej rundy – ocenił spotkanie Brůna.

PUCHAR EHF, 2. runda
KARWINA – MARGARETEN 32:26
Do przerwy: 16:13. Karwina: Mokroš, Vojtěch Košťálek – Růža 5, Václav Košťálek, Prašivka 1, Živanow 3, Patzel 3, Plaček, Užek 4, Harabiš 3, Solák 8, Skalický 1, Široký, Nantl 3, Adam 1, Franc.