Za nami historyczne, pierwsze spotkanie piłkarskie drużyn generujących dużą porcję pozytywnych wibracji. Na boisku w Bystrzycy zmierzyły się w sobotę w samo południe ekipy
Orłów Zaolzia i Reprezentacji Polskich Pisarzy. W wyrównanym pojedynku
prowadzonym w duchu fair play, czyli bez kartek, z odgłosami wyłącznie
literackiej polszczyzny i śląskiej gwary ze zwycięstwa 15:10 (7:6) radowali się
gospodarze – Orły Zaolzia. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Polskie
Towarzystwo Turystyczno-Sportowe „Beskid Śląski”, a dla gości z Polski przygotowane były publikacje
jubileuszowe tej organizacji.
Czytaj więcej »»