piątek, 3 maja 2024
Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
/

Stalownicy się nie poddają! Wygrana Trzyńca ze Spartą 3:2 | 09.04.2024

Nadzieja umiera ostatnia! Hokeiści Trzyńca po wtorkowym zwycięstwie 3:2 ze Spartą Praga na jej własnym podwórku wciąż liczą się w walce o awans do finału Tipsport Ekstraligi. Przy stanie 3:2 dla Sparty półfinałowa seria wraca w czwartek pod Jaworowy (17.00).

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Marko Daňo wpisał się dziś jako pierwszy na listę strzelców. Fot. Zenon Kisza
Protagoniści wtorkowego spektaklu zafundowali kibicom w O2 Arenie prawdziwą reklamę hokeja. Stalownicy zaliczyli kapitalną pierwszą tercję, wygraną po szybkich trafieniach Marka Daňo (10.) i Mariana Adámka (13.). W pierwszej odsłonie meczu nie zanosiło się jeszcze na dramat, jaki rozkręcił się w końcówce spotkania za sprawą desperackiej gry Sparty.

Gospodarze, którzy tuż przed zejściem do szatni na drugą przerwę zdobyli kontaktową bramkę z kija Chlapíka, zmusili Stalowników w trzeciej tercji do maksymalnego wysiłku i poświęcenia w stylu „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

W 57. minucie fenomenalnie zorientował się pod bramką Sparty kanadyjski napastnik Adam Helewka, zapewniając Stalownikom dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze nie poddali się jednak bez walki. Chwilę po trafieniu Helewki na 2:3 uderzył Chlapík, a w 58. minucie krążek po akcji Lajunena wpadł po raz trzeci za plecy Kacetla. Trzyniecki bramkarz został jednak zaatakowany w swoim królestwie nieprzepisowo, co potwierdzili sędziowie dopiero po trenerskim „challenge” szkoleniowców Trzyńca Zdeňka Motáka i Vladimíra Országha.
Wygrana Trzyńca 3:2 oznacza, że w czwartek o godz. 17.00 seria wróci do Werk Areny. Obrońcy tytułu powalczą o trzecią z rzędu wygraną w tej serii. Bezpośrednia transmisja meczu w stacji ČT Sport.