Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
Glos Live
/
Nahoru

Tipsport Ekstraliga: derby dla Trzyńca | 04.02.2024

43. kolejka Tipsport Ekstraligi hokeja stała w naszym regionie pod znakiem niedzielnych derbów pomiędzy Witkowicami i Trzyńcem. Po raz trzeci w tym sezonie ze zwycięstwa we wzajemnym meczu radowali się Stalownicy Trzyniec, którzy umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 60 s
Hokeiści Trzyńca pokonali Witkowice po raz trzeci w tym sezonie. Fot. Petr Kotala/hc-vitkovice
Kibice, którzy nie zdążyli dokładnie na godzinę 16.00 do Ostravar Areny, ale spóźnili się zaledwie o trzy minuty z powodu tradycyjnych kłopotów z zaparkowaniem samochodu, doznali pierwszego szoku. Pozytywny szok przyszykowali swoim fanom gospodarze, którzy z dwóch oddanych strzałów na bramkę Trzyńca od 3. minuty prowadzili 2:0. Kibice Trzyńca w pierwszej tercji przecierali zaś oczy ze zdumienia, oglądając bezradność w poczynaniach swoich pupilów. Gościom tuż przed zejściem do szatni udało się z kija Romana strzelić kontaktowego gola, który – jak się później okazało – zerwał trzyniecką drużynę do fenomenalnej walki, a w zasadzie pokazówki.

Stalownicy, którzy byli zdecydowanymi faworytami hutniczych derbów, w drugiej tercji wrócili do swojej sprawdzonej i skutecznej gry prezentowanej w całym sezonie. I to z przytupem godnym obrońców tytułu – cztery gole w siatce witkowickiego Klimeša kompletnie odmieniły obraz derbów. Zwycięskie trafienie na 2:3 Nestrašila przeanalizowali dodatkowo sędziowie techniczni, którzy nie dopatrzyli się przewinienia w poczynaniach trzynieckiego snajpera.

Dzieła zniszczenia dokonali trzyńczanie w ostatniej odsłonie meczu. Machovský, który w trzeciej tercji zmienił w witkowickiej bramce Klimeša, zaraz w trzeciej minucie wyławiał krążek z siatki po indywidualnej akcji Hudáčka. Na tablicy wyników pojawił się obraz, który musiał zdołować nawet największych niepoprawnych optymistów w szeregach ostrawskich kibiców – 43. minuta i wynik 2:6 oznaczał w zasadzie koniec marzeń dla jedenastej ekipy ekstraligowej tabeli. Goście po zdobyciu szóstej bramki ograniczyli się do zachowawczej gry, oszczędzając siły na drogę powrotną do Trzyńca i wspólną zabawę w autokarze.
TIPSPORT EKSTRALIGA
WITKOWICE – TRZYNIEC 2:6
Tercje: 2:1, 0:4, 0:1. Bramki i asysty: 2. Kotala (Šoustal, Krieger), 3. Lakatoš (Rihards Bukarts) – 18. Miloš Roman (Martin Růžička, J. Jeřábek), 28. Miloš Roman (Martin Růžička, Voženílek), 33. A. Nestrašil (Voženílek, J. Jeřábek), 38. J. Jeřábek (Miloš Roman, M. Adámek), 40. Hrehorčák (Nedomlel, Dravecký), 43. L. Hudáček.
Witkowice: Klimeš (41. Machovský) – Raskob, Percy, L. Kovář, J. Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu – Lakatoš, Chlán, Rihards Bukarts – Patrik Zdráhal, Marcel Barinka, Fridrich – Jonáš Peterek, Krieger, Roberts Bukarts – Šoustal, Claireaux, Kotala.
Trzyniec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, M. Adámek – Martin Růžička, A. Nestrašil, Voženílek – Kurovský, P. Vrána, L. Hudáček – Hrehorčák, Holinka, Miloš Roman – Haas, Čacho, Dravecký.