poniedziałek, 6 maja 2024
Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/

Tipsport Ekstraliga: Hit 12. kolejki dla Pardubic. Stalownicy polegli w dogrywce | 20.10.2023

W piątkowym hicie 12. kolejki hokejowej Tipsport Ekstraligi drużyna Pardubic pokonała Stalowników Trzyniec 4:3 golem w dogrywce z kija Poulíčka. Dla związanego w przeszłości z Trzyńcem trenera Pardubic, Václava Varadi, to był mecz wyjątkowy.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Pardubice pokonały dziś Trzyniec 4:3 w dogrywce. Fot. hcdynamo
Wyjątkowe było jednak przede wszystkim zmartwychwstanie zespołu Trzyńca przy stanie 3:1 dla gospodarzy w trzeciej tercji. Stalownicy w 43. minucie z kija Pánika zdobyli kontaktowego gola, a kilkanaście sekund później po akcji Kurovskiego wyrównali na 3:3. W tych fazach spotkania Pardubice miały wprawdzie więcej z gry, trzyńczanie jednak wykazali się niesamowitą determinacją, nadrabiając drobne błędy zespołowym hokejem.

Atrakcyjny piątkowy pojedynek w ramówce 12. kolejki dobrnął do dogrywki, w której drugi punkt wystrzelił drużynie Dynama w 64. minucie Poulíček, świetnie obsłużony przez Radila (króla punktacji kanadyjskiej obecnego sezonu). Radil w tym meczu zdobył w sumie aż cztery kanadyjskie punkty, za gol i trzy asysty.

Stalownicy, którzy wyraźnie czuli w nogach trudy środowego starcia w Lidze Mistrzów, powinni szybko wyciągnąć wnioski z dzisiejszej przegranej. Już w niedzielę ekipa Zdeňka Motáka zaliczy kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem na tafli Komety Brno. Początek meczu o godz. 17.00.