czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Tipsport Ekstraliga: mecz wstydu Stalowników Trzyniec | 26.02.2024

Gołym okiem widać, że faza play off zbliża się milowymi krokami. Ostatnie w tabeli Kladno, które w piątek definitywnie straciło szansę na ucieczkę ze strefy barażowej, w dwa dni później pokonało na własnym stadionie trzeci w tabeli Trzyniec 5:2. I to gładko, łatwo i przyjemnie.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 45 s
Stalownicy, którzy do niedzieli mogli się pochwalić imponującą serią siedmiu zwycięskich spotkań z rzędu, zameldowali się na zachodzie Czech w roli dużego faworyta. Obrońcom tytułu miny zrzedły zaraz w pierwszej tercji, przegranej wysoko 1:4. Od drugiej tercji podopieczni trenera Zdeňka Motáka próbowali złagodzić kompromitację, grający w dobrych humorach gospodarze pozwolili jednak gościom na niewiele. Bramki dla słabo prezentującego się Trzyńca zdobyli Viliam Čacho i Marian Adámek.
TIPSPORT EKSTRALIGA
KLADNO – TRZYNIEC 5:2
Tercje: 4:1, 0:0, 1:1. Bramki i asysty: 2. Hejda (Strnad, M. Procházka), 8. Ticháček (Tralmaks, Smoleňák), 10. Klepiš (Nemčík), 17. M. Procházka, 53. M. Procházka (Strnad, Melka) – 18. Čacho (J. Jeřábek), 45. Adámek (M. Růžička, Nestrašil).
Trzyniec: Kacetl – Smith, Nedomlel, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Mrtka – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička – Daňo, L. Hudáček, Kurovský – M. Roman, Vrána, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Spěváček.
Takie mecze w finale rundy zasadniczej bywają nieobliczalne zarówno dla bukmacherów, jak też kibiców. Hokeiści Trzyńca od razu w niedzielę przeprosili swoich wiernych fanów na oficjalnej stronie internetowej klubu, obiecując poprawę w najbliższym wyjazdowym meczu z Czeskimi Budziejowicami. Czy we wtorek będzie lepiej?

– Musi być lepiej, nie znajduję słów, którymi mógłbym wytłumaczyć naszą słabą grę w Kladnie – stwierdził środkowy czwartego trzynieckiego ataku, Viliam Čacho. Słowacki napastnik na usługach mistrza RC nie krył rozczarowania po przegranej na lodowisku ostatniego klubu ekstraligowej tabeli. – Zaczęliśmy grać lepiej dopiero od drugiej tercji. Musimy wszystko na spokojnie przeanalizować, to się nie może powtórzyć – zaznaczył napastnik.

Hokeiści Kladna od zeszłego tygodnia zdają sobie sprawę z tego, że już nawet cud nie uratuje ich od gry w barażach. Wiele wskazuje na to, że w konfrontacji z Trzyńcem nerwowa kurtyna opadła, a drużyna Jaromíra Jágra po prostu postanowiła zagrać dla kibiców. – Gospodarze pokazali dziś świetny hokej i zasłużenie zdobyli komplet punktów – skomplementował rywala Čacho.
Trzyńczanie, którzy w zeszłym tygodniu zapewnili sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału sezonu 2023/2024, do końca fazy zasadniczej zaliczą jeszcze trzy kolejki. Oprócz wtorkowego spotkania na południu Czech podopieczni Zdeňka Motáka zmierzą się w piątek u siebie z liderem z Pardubic, a na zakończenie rundy podstawowej w niedzielę pod brneńskim Szpilberkiem z Kometą Brno.