czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Tipsport Ekstraliga: Pokazówka Stalowników w Werk Arenie | 15.02.2024

To była istna rzeź niewiniątek. Hokeiści Trzyńca w meczu 44. kolejki Tipsport Ekstraligi pokonali w środę na własnym stadionie ekipę Ołomuńca 6:1. O wysokim zwycięstwie mistrz RC przesądził w drugiej tercji, wygranej 5:0.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 15 s
Hokeiści Trzyńca nie patyczkowali się w środę z Ołomuńcem. Fot. Zenon Kisza
Udany powrót na plac gry zaliczył trzyniecki napastnik Marko Daňo, który od razu w pierwszym ostrym meczu po wyleczeniu kontuzji wpisał się na listę strzelców drużyny. Trzynieccy trenerzy Zdeněk Moták i Vladimír Országh w środę nie mogli natomiast skorzystać z Davida Cienciali i Adama Helewki, poturbowany z pojedynków w barwach Słowacji pauzował również napastnik Miloš Roman. Po stronie Ołomuńca zabrakło wracającego do zdrowia po operacji dłoni polskiego napastnika Arona Chmielewskiego.

Dla sympatycznie, ale poniekąd naiwnie grających Hanaków kataklizmem powiało w drugiej tercji, w której Stalownicy zdobyli pięć bramek, z tego dwie w klamrze jednej minuty. Zwycięskiego gola strzelił w 21. minucie kanadyjski obrońca Adam Smith, którego wrzutkę z niebieskiej linii ołomuniecki bramkarz Sedláček wyraźnie zlekceważył. Sedláček męczył się w bramce do 35. minuty, przy stanie 5:0 zmienił go Konrád. Relaksujący w swojej bramce trzyniecki Ondřej Kacetl nie utrzymał w jednostronnym pojedynku czystego konta – przy stanie 6:0 goście z kija Navrátila zdobyli honorowego gola.

– Ten mecz wcale nie był sielanką, jak mógłby sugerować wynik. Do 10. minuty goście grali świetnie, nas podbudowała dopiero bramka Kurovskiego w końcówce pierwszej tercji. W szatni poukładaliśmy na nowo taktykę z myślą o agresywnej grze, która w drugiej tercji święciła sukces – skomentował wygrane zawody główny szkoleniowiec Trzyńca Zdeněk Moták.
TIPSPORT EKSTRALIGA
TRZYNIEC – OŁOMUNIEC 6:1
Tercje: 1:0, 5:0, 0:1. Bramki i asysty: 16. Kurovský (L. Hudáček, Marinčin), 21. Smith (Voženílek, Nestrašil), 21. Kurovský (Daňo, L. Hudáček), 32. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 35. Voženílek (Nestrašil, M. Růžička), 40. Voženílek (M. Růžička, Nestrašil) – 43. Navrátil (Sirota).
Trzyniec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Šenkeřík – M. Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, L. Hudáček, Daňo – Spěváček, Vrána, Hrehorčák – Sikora, Čacho, Dravecký.