niedziela, 5 maja 2024
Imieniny: PL: Irydy, Tamary, Waldemara| CZ: Klaudie
/

Tipsport Ekstraliga: Stalownicy zgasili Kometę  | 23.01.2024

39. kolejka Tipsport Ekstraligi hokeja na lodzie połączyła na jednym stadionie zespoły Trzyńca i Brna. Zwycięsko wyszli z atrakcyjnego pojedynku Stalownicy, którzy w Werk Arenie zwyciężyli 5:1. Martin Růžička, autor pierwszej bramki, zdobył dziś w meczu 700. punkt kanadyjski w ekstraligowej karierze.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
David Cienciala powrót do Trzyńca okrasił dwiema bramkami. Fot. Zenon Kisza
Dla dwójki trzynieckich hokeistów – napastników Davida Ciencialy i Adama Helewki – wtorkowy mecz był zarazem debiutem przed własną publicznością. W przypadku Ciencialy dokładnie zaś powrotem w rodzinne strony, po sezonach spędzonych w Pardubicach i to powrotem z kategorii wyśmienitych. Dwie bramki tego napastnika w dużym stopniu ustawiły przebieg dzisiejszej konfrontacji z Kometą.

Goście, którzy nie złapali właściwego rytmu w pierwszej tercji, przegranej 0:2, dorównali Stalownikom dopiero w połowie meczu. Na listę strzelców Komety wpisał się nie kto inny, jak były napastnik Trzyńca, Tomáš Marcinko, obniżając na 3:1.

W najbardziej wyrównanej trzeciej odsłonie akcje przelewały się z jednej strony na drugą. Kometę przyhamowały osłabienia oraz brak dokładności w akcjach ofensywnych, Stalownicy z kolei długo nie potrafili znaleźć antidotum na Furcha. Czwartego gola, który uspokoił grę, zdobył w 54. minucie w przewadze liczebnej Andrej Nestrašil. Na ławce kar siedział wówczas Zaťovič, który z dużym prawdopodobieństwem powrotną podróż do Brna spędził w pojedynkę. Wynik na 5:1 ustalił do pustej bramki Daniel Voženílek.