poniedziałek, 6 maja 2024
Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/

Tipsport Ekstraliga: Wygrana Trzyńca z Brnem. Udany powrót Marka Daňo | 23.10.2023

Pod brneńskim Szpilberkiem żadna drużyna nie ma łatwej przeprawy, o czym przekonali się ponownie Stalownicy Trzyniec w ramach 13. kolejki Tipsport Ekstraligi. Niedzielny mecz Brna z Trzyńcem przy stanie 2:2 dobrnął aż do karnych, w których zwycięstwo wystrzelił gościom Daňo.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 15 s
Zwycięskiego gola w karnych zdobył Daňo (z prawej). Fot. hcocelari
Obrońcy mistrzowskiego tytułu przegrywali z Brnem od 13. minuty, kiedy to na 1:0 trafił P. Holík. W połowie drugiej tercji wyrównał Nestrašil, który z podania Hudáčka dopchał krążek za plecy Furcha. Wątpliwości co do tego, czy bramka została zdobyta łyżwą, czy też nie, rozwiała powtórka wideo na korzyść Stalowników.

Gospodarze po raz drugi i ostatni wyszli na prowadzenie w 48. minucie z kija Mosesa w przewadze liczebnej. Skrzydłowy pierwszego ataku uderzył nie do obrony, celując w okienko bramki strzeżonej przez Mazanca. Kiedy kibice Komety myślami błądzili już powoli przy swoich zaparkowanych samochodach, by jak najszybciej wrócić z zapchanego niedzielnego Brna do domu, trzyńczanie uderzyli po raz drugi. Gola na wagę dogrywki zdobył w 55. minucie obrońca Adámek, dla którego była to premierowa bramka w sezonie.

Remisowy stan nie uległ zmianie aż do rzutów karnych, w których lepiej ustawili celowniki trzyńczanie, a konkretnie napastnicy Daňo i Pánik. Obaj, w odróżnieniu od hokeistów Komety, zdecydowali się strzelać prosto, bez sztuczek technicznych.

– Na treningach regularnie trafiam w ten sposób do siatki. Czasami mniej znaczy więcej – Daňo skomentował rzut karny zapewniający Stalownikom drugi punkt w niedzielnym meczu. – Kometa pokazała świetny hokej, ale wygrać może tylko jeden zespół – dodał słowacki napastnik, który wrócił do gry po lekkiej kontuzji.

Pojedynek z Trzyńcem był specyficzny zwłaszcza dla brneńskiego napastnika Tomáša Marcinki, który poprzednie, piękne mistrzowskie sezony, spędził właśnie w Trzyńcu. – Tak, Tomáš zagrał na pewno z podwójną motywacją. Co zresztą było widać od pierwszych minut – zaznaczył Daňo.

TIPSPORT EKSTRALIGA
BRNO – TRZYNIEC 2:3 (k)
Tercje: 1:0, 0:1, 1:1 – 0:0. Bramki i asysty: 13. P. Holík (Zaťovič, Kaňák), 48. Moses (Ščotka) – 31. A. Nestrašil (L. Hudáček, M. Daňo), 55. M. Adámek (Dravecký, P. Vrána), dec. karny M. Daňo.
Trzyniec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, M. Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel – Martin Růžička, Voženílek, Pánik – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil – Hrehročák, P. Vrána, Miloš Roman – Kurovský, Čacho, Dravecký.