czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

W półfinale ekstraligi prowadzi Sparta. Stalownicy przegrali we wtorek 0:3 | 02.04.2024

Stalownicy Trzyniec od przegranej rozpoczęli półfinałową batalię ze Spartą Praga. We wtorkowym, pierwszym meczu 1/2 finału ekstraligi hokeja na lodzie obrońcy tytułu polegli na lodowisku w Pradze 0:3. W środę o 18.00 druga odsłona.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Stalownicy muszą odrabiać stratę. Fot. Zenon Kisza
Hokeiści Trzyńca wyeliminowali Spartę rok temu w ćwierćfinale, ale wszystko wskazuje na to, że w tegorocznej serii podopieczni Zdeňka Motáka będą mieli znacznie trudniejszą przeprawę. Sparta, która do półfinału awansowała gładko, pokonując w czterech meczach Liberec, uderzyła we wtorek po raz pierwszy w 27. minucie z kija Řepíka. Kapitan gospodarzy wycelował idealnie w okienko bramki strzeżonej przez Mazanca. Na 2:0 podwyższył na wstępie trzeciej tercji Forman, którego nie zdążył zatrzymać Marinčin.

Stalownicy zmarnowali największą okazję na zdramatyzowanie spotkania w 51. minucie – Vrána w sytuacji sam na sam z Kovářem w zasadzie zrobił wszystko, co powinien, ale bramkarz Sparty popisał się fenomenalną interwencją. Sparta nie patyczkowała się z Trzyńcem również podczas power play gości, z wycofanym golkiperem. Wynik dnia ustalił do pustej bramki Najman, po kolejnym błędzie Marinčina.
W środę w Pradze drugie rozdanie półfinałowe. Początek meczu o godz. 18.00. Na sobotę i niedzielę seria grana do czterech zwycięstw przenosi się do trzynieckiej Werk Areny.