czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Znów to zrobili!!! Stalownicy w finale ekstraligi | 13.04.2024

Stalownicy Trzyniec awansowali w sobotę do finału ekstraligi po heroicznym boju ze Spartą Praga. Zwycięską bramkę na 3:2 zdobył na wstępie czwartej dogrywki, w 122. minucie, Miloš Roman po asyście Mariana Adámka. W finale czekają już Pardubice.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Hokeiści Trzyńca ponownie w finale. Ta passa robi wrażenie. Fot. Zenon Kisza
Dopiero czwarta dogrywka wyłoniła w sobotę finalistę Tipsport Ekstraligi hokeja, którym została ekipa obrońców tytułu, Stalowników Trzyniec. Stalownicy w sobotę zostali pierwszym w historii rozgrywek zespołem, któremu udało się w play off uciec grabarzowi spod łopaty przy stanie 0:3 w serii i wygrać siódme kluczowe spotkanie. W decydującym siódmym starciu podopieczni Zdeňka Motáka przegrywali w praskiej O2 Arenie ze Spartą 1:2, by na 55 sekund przed końcem wyrównać z kija Marka Daňo i dobić rywala w dogrywce. Zwycięskiego gola wypracował dla Miloša Romana rewelacyjnie grający obrońca Marian Adámek, który ostrą wrzutką znalazł niepilnowanego słowackiego napastnika.

Drużynie Zdeňka Motáka w 43. minucie sprzątnięto bramkę na 2:2 sprzed nosa, Daňo według sędziego technicznego zagrał wysokim kijem. Stalownicy doczekali się dopiero w przewadze liczebnej podyktowanej w ostatnich dwóch minutach meczu po faulu Mozíka. Na tafli pojawiły się puszki od piwa, które jednak nie zepsuły Stalownikom humorów przed dogrywką. I jak się później okazało, dogrywką piekielnie długą, w której zmęczone zespoły przeplatały lepsze momenty z gorszymi, i w której nieco lepsze wrażenie sprawiali Stalownicy.
Sparta odebrała medale za trzecie miejsce w sezonie 2023/2024, w przyszłym tygodniu ruszą zaś mecze finałowe pomiędzy Pardubicami a Trzyńcem. Pierwsze starcia odbędą się we wtorek i środę w Pardubicach, w sobotę i niedzielę seria grana do czterech zwycięstw zagości w Trzyńcu.