czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Piotr Żyła tuż za podium w Lake Placid | 11.02.2024

Piotr Żyła zajął w niedzielę czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lake Placid. To najlepszy rezultat reprezentanta Polski w tym sezonie. Na zakończenie amerykańskiej części PŚ aż dwóch Polaków znalazło się w czołowej dziesiątce – Aleksander Zniszczoł był dziś dziewiąty. Triumfował Austriak Stefan Kraft.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Piotr Żyła. Fot. PZN
W Lake Placid przyznano dziś dwa drugie miejsca – ex aequo dla Niemca Philippa Raimunda i Słoweńca Lovro Kosa. Piękny jubileusz obchodził w niedzielę utytułowany Szwajcar Simon Amman, który zajął w konkursie 40. lokatę. 42-letni Szwajcar po raz 500. wystąpił w indywidualnych zawodach PŚ.

Do dobrych skoków Żyły (125 i 123 m) i Zniszczoła (124,5 i 123) nie nawiązała reszta polskich zawodników. Kamil Stoch był 24., Dawid Kubacki 29., a Paweł Wąsek, który oddał koszmarny skok na 86 m, uplasował się na 50. pozycji.

Zwycięzca dzisiejszych zawodów, Stefan Kraft, osiągnął 130,5 m i 126 m – 281,6 pkt. Kos skoczył 130 m i 127,5 m, natomiast Raimund 127 m i 135 m. Obaj otrzymali identyczną notę 278,4 pkt.